Осінні польові роботи – це величезний комплекс обов’язкових заходів, від якості виконання яких залежить успішність отримання майбутніх врожаїв.

Особливо важливим етапом осінніх польових робіт є обробка ґрунту, підготовка насіння та внесення добрив для наступного основного живлення культур сівозміни. Окреме місце в цьому комплексі робіт займають системи точного землеробства.

Приділимо цьому пункту більше уваги.

Передове господарство ПП «Агроспаське» (Сумська обл., Кролевецький р-н, с. Спаське) спеціалізується на вирощуванні зернових, зернобобових та олійних культур. Декотрий час назад почало впроваджувати системи точного землеробства. До осені 2019 р. проводили обробку посівів з точністю сигналу Range Point RTX до 15 см. Відповідно, - їх не влаштовувала така точність. 


44

 

Після звернення до нашої компанії, в господарстві була проведена демонстрація роботи базової станції Tersus, яка має ряд переваг у порівнянні з іншими сигналами супутникової корекції, а саме:

  • мінімізація перекриттів між проходами техніки;
  • забезпечення повторюваності проведення операція з року в рік;
  • можливість використання найвищої точності при обмірі та створенні кордонів полів, створення завдань з внесення матеріалів для техніки;
  • можливість використовувати ресурсозберігаючі технології (Strip-Till, міжрядна прополка);
  • стати власником джерела поправок та відмовитися від постійних абонплат.

 

333

За результатами демонстрації обладнання в господарстві вирішили не чекати на весну, а зробити наділ на майбутнє – провести осінню обробку ґрунту. 

На ваговій встановили базову станцію Tersus (простий монтаж не потребує ніяких зусиль та спеціальних інструментів), обладнали 2 одинці техніки модемами ProSteer RTK та одразу вийшли в поле на тестування з дисковою бороною вітчизняного виробництва. Також було відкалібрований автопілот трактора з точністю RTK так, щоб агрегат не перекривав стикові міжряддя, та підключено до платформи СROPIO для тестування якості трекінгу.

Результату слідувало очікувати: господарство отримало можливість працювати з точністю до 2 см для виконання будь-яких операцій (від посіву озимих та просапних культур, від міжрядної прополки літом та до збирання врожаю в кінці сезону). А що ОСОБЛИВО ВАЖЛИВО, - тепер в господарстві витрачають на порядок менше часу на виконання агро операцій.

 

2

Тепер поїдемо до Полтавської області.

Господарство, яке працює за технологією Strip-Till, було незадоволене точністю сигналів корекції, з якими вони працювали раніше. Нині (жовтень 2019 року) перед ними постало завдання внесення добрив по прокладеним лініям та зберегти їх повторюваність для весняного посіву. 

1

В цьому році команда «АГ Простір» провела реалізацію проекту із впровадження RTK-технологій з установкою базової станції Tersus GEO BEE, а для отримання поправок на техніці був встановлений модем ProSteer RTK. Тепер господарство може працювати в полі з мінімальними похибками між проходами. Як результат, - господарство отримало універсальний, надійний, мобільний та доступний за ціною інструмент для виконання повсякденний польових робіт з найвищою точністю.

Зустрінемось в полях України!

 

Ваш Петрович