Супутникові сигнали

 

СИГНАЛИ, ЯКІ МИ ПРОПОНУЄМО

Ми реалізуємо сигнали корекцій OmnistarTrimble RTX і Glonass

 

ДОСТУПНІ ТИПИ ПОПРАВОК ТА ЇХ ТОЧНОСТІ

Точність GPS – приймача в сільському господарстві залежить в основному від того, чи може він бути розблокований для отримання диференційних поправок. Всі прості пристрої для візуальної навігації вже з заводу можуть працювати в діапазоні до півметра.

Для отримання більш точних сигналів корекції необідні спеціальні розблокування. Важливо пам’ятати,  що НЕ ВСІ приймачі можуть працювати з точністю вище базової (до 50 см) та не розблокуються. Це пов’язано з технічними можливостями самого приймача та перед придбанням навігаційної системи треба уточнити, яка максимальна точність його роботи надана виробником.

Як правило, розблокування поділяють на 2 рівня: середня точність або платні підписки – в межах від 20 до 4 см, висока точність або РТК – до 2 см.

 

ПЕРЕВАГИ СУПУТНИКОВИХ СИГНАЛІВ ДЛЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Для роботи сільськогосподарської техніки в полі важливим фактором є визначення свого місцеположення та напрямку руху. Особливо це важливо на великих площах, особливо при зміні часових діапазонів (день/ніч) та погодних умов (туман/пил).

Раніше використовувалися різні методи:

  • натягування мотузок, за якими оператор слідкував за напрямом;
  • встановлення кольорових прапорців;
  • використання пінних маркерів;
  • використання механічних маркерів;
  • «націлювання» на окремі об’єкти навколо поля.

Все це, в першу чергу, позначалося на самому операторі, які сильно втомлювався, його продуктивність падала, та він не мав змоги слідкувати за працездатністю тих агрегатів, які він же й «тягав».

Йому на допомогу прийшли супутникові системи навігації для сільського господарства, так звані електронні маркери або візуальна навігація, допоміжні системи управління самохідним агрегатом, автопілоти.

Візуальна навігація, при заданні напряму руху по вбудованому шаблону та ширина агрегату показує за допомогою світлодіодної панелі потрібний напрямок руху. Як правило, використовується для менш точних агро робіт (оранка, посів зернових, обприскування та розкидання причіпними агрегатами), адже по чорному ґрунту важко орієнтуватися.

Допоміжні системи рульового управління сільськогосподарською самохідною технікою в основному складаються з електромоторів різного виконання та установки на рульову колонку. В них також прості контролери, які проводять математичні операції для корекції руху.

Автопілоти в основному гідравлічні або гібридні управляють технікою на найвищому рівні. В них, як правило, потужні контролери серйозного виду та водять вони з найвищою точністю. 

Для чого потрібна точність водіння при виконанні агро операций?

  • Для економії: часу, палива, посівного матеріалу та/або іншого робочого матеріалу;
  • Вивільнення часу оператора для більш глибокого слідкування за виконанням процесами «ззаду».

 ЩО ТАКЕ СУПУТНИКОВА СИСТЕМА НАВІГАЦІї ? 

Супутникова система навігації ССН (англ. Global Navigation Satellite System GNSS) – це система, за допомогою якої визначають місцеположення або географічні координати, прострорових об`єктів, що мають спеціальні приймачі, а також їх напрямок та швидкість. Ще можуть виміряти й точний час.

1satel sky

2satel earth

Мережа навігаційних супутників навколо Землі

Система складається з комплексу космічного обладнання, що випрмінює спеціальні радіосигнали, і надземних систем управління, які розраховують коректування. Принцип роботи такий: вимірюється відстань від антени, що знаходиться на об`єкті, до супутників, місцеположення яких відомо з високою точністю. Чим більше супутників, тим вище точність вимірів.

 

НАЙБІЛЬШІ СИСТЕМИ СУПУТНИКОВОЇ НАВІГАЦИИ

Американська система супутників GPS

розроблена й експлуатується Міністерством оборони США. Нараховує 32 супутника

 

Російська Глобальна навігаційна супутникова система ГЛОНАСС

 розроблена ще при Союзі одночасно з системою попередження про ракетномі напади в 1982 р. Нараховує 24 супутника

 

Навігаційна система Бэйдоу (англ. BeiDouрозроблена китайцями та запущена для комерційного використання в 2012 р.

Нараховує 16 супутників

 

Супутникова система навігації Європейського Союзу Galileo діє з 2016 року. Нараховує 18 супутників

gps glonass baidou galileo

 Порівняння орбіт декількох навігаційних систем

signal orbit

Related Articles

Тренінги

Тренінги

Впровадження RTK

Перваги точних сигналів

Сьогодні технічний прогрес вимагає від кожного виробника модернізувати свої виробничі процеси. За допомогою ПЗ ви без проблем зможете дистанційно контролювати роботу транспорту, контролювати посів полів та бути впевненим в тому, що ваші співробітники працюють тільки на ваших полях. Також вони допоможуть уникнути проблемних питань з ділянками сусідніх фермерських угідь.

Супутникова система контролю необхідна для:

  • регулювання та управління маршрутом переміщення транспорту;
  • допоміжні системи рульового управління дозволить управляти навісним обладнанням на сільськогосподарській техніці;
  • контролювати витрати матеріалов, насіння та пального;
  • підвищення продуктивності робот днем і вночі.

Сучасне програмне забезпечення дозволить вам контролювати вам роботу техніки, тух і маршрут, простої, поламки та ін. Візуальна навігація необхідна, щоб задавати параметри переміщення агрегатів і за допомогою світлодіодної панелі його регулюлювати, бо безпосередньо на місці, на самому полі буде складно орієнтуватися. За допомогою спеціалізованих програмних продуктів і обладнання ві завжди будете в курсу усіх подій, а продукція буде відповідати європейським стандартам.

Отримати консультацію